Kilka słów o mnie:

Nazywam się Krzysztof Gawkowski i mam 40 lat. Na co dzień jestem mężem Angeliki oraz dumnym tatą Michaliny i Janka. Z wykształcenia jestem doktorem nauk humanistycznych i przez wiele lat byłem nauczycielem akademickim. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem państwa, cyberbezpieczeństwem oraz administracją samorządową. 

Działalność społeczną rozpocząłem wiele lat temu od pracy w samorządzie studenckim Uniwersytetu Warszawskiego. W 2002 roku mieszkańcy Wołomina wybrali mnie do Rady Miejskiej. Po czterech latach aktywnej pracy w wyborach samorządowych otrzymałem ponad dwa razy więcej głosów i ponownie objąłem mandat radnego. W latach 2010-2014 pełniłem mandat Radego Sejmiku Wojewódzkiego, a w roku 2019 w wyborach parlamentarnych zostałem wybrany do Sejmu IX kadencji, otrzymując w okręgu bydgoskim ponad 30 tys. głosów.

W pierwszych latach swojej działalności publicznej skoncentrowałem się na pracy z młodzieżą, pomocy społecznej oraz ochronie środowiska. Dzięki mojej inicjatywie powstała Młodzieżowa Rada Miasta w Wołominie, gdzie młodzi ludzie po raz pierwszy dostali szansę  uczenia  się  samorządności i uczestniczenia w rozwoju miasta. Organizowałem liczne konkursy i turnieje dla młodzieży oraz zainicjowałem akcję wakacyjnego sprzątania lasów.

Przez lata działalności społecznej wspierałem pracę wielu organizacji pozarządowych zajmujących się między innymi walką z ubóstwem, wsparciem osób niepełnosprawnych czy działaniami promującym idę społeczeństwa obywatelskiego. Szansę Polski zawsze widziałem w członkostwie w Unii Europejskiej. Aktywnie wspierając inicjatywę wejścia naszego kraju do UE, prowadziłem szereg akcji informujących i propagujących ideę Wspólnej Europy. 

Przez wiele lat byłem członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, gdzie m. in. pełniłem funkcję Sekretarza Generalnego i Wiceprzewodniczącego partii. Obecnie jestem Sekretarzem Zarządu partii Wiosna Roberta Biedronia oraz Przewodniczącym Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy.

Moją wielką pasją jest sport, a od młodzieńczych lat interesuje się również historią i fotografią. Kilka lat temu zacząłem pisać książki kryminalne i z przyjemnością zapraszam do lektury powieści Piętno Prawdy i Cień Przeszłości. 

Bardzo ważne jest dla mnie, w jakim kraju żyję i w jakim kraju dorastać będą nasze dzieci. Mam zapał i wiarę, że Polska może być krajem lepszym, bogatszym, a Polacy mogą być szczęśliwym społeczeństwem. Zapraszam do częstych odwiedzin mojej internetowej wizytówki i zapoznawania się z najnowszymi informacjami związanymi z polityką i pracą społeczną.

Media społecznościowe:

Polecam: