Niesprawiedliwość rządzi!

Czy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ochroni niezależne i niezawisłe sądy? To pytanie zadają sobie dziś wszyscy. Bez względu jednak na rozstrzygnięcie w Luksemburgu będzie wrzawa. Mleko się rozlało i żadne ruchy łagodzące nastroje społeczne nie pomogą. Codziennie przed Sądem Najwyższym gromadzą się Polacy gotowi bronić prawa i sprawiedliwości!

Trybunał może nałożyć olbrzymie kary finansowe, które mogą być połączone z opłatą karną za każdy dzień do momentu zmian w przepisach. I tu niewiadomo czy się cieszyć czy płakać. Cóż to bowiem oznacza dla Polski, że nawet jeśli obronimy demokrację dzięki pozytywnym rozstrzygnięciom w Luksemburgu, karę zapłacą za to Polacy.

Póki co sędziowie Sądu Najwyższego dzielnie trwają na swoich stanowiskach. Pewne jest jednak, że zamach na wolność musi się skończyć źle. Działania rządzących spowodowały, że Polska stawiana jest w jednym szeregu z Turcją Erdoğana, a szydzi się z nas nie tylko w Unii Europejskiej, ale na świecie!

Kto za to zapłaci, już wiemy – wszyscy obywatele. Pamietajmy jednak, że czas rozliczeń nadejdzie i wtedy politycy PiSu odpowiedzą za swoje czyny!

Media społecznościowe:

Polecam: