LEWICA PO STRONIE LEGALNOŚCI WYBORÓW PREZYDENCKICH

W Senacie - z inicjatywy Lewicy - odbył się kolejny okrągły stół dotyczący wyborów prezydenckich. Na spotkaniu gościliśmy przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych, koła poselskiego oraz prezydium Senatu. PiS po raz pierwszy od 6 lat prowadzi rozmowy z opozycją, w celu wypracowania politycznego kompromisu. Lewica nie będzie bawić się w żadne polityczne gierki - nasz cel jest jeden - chcemy przeprowadzenia uczciwych, wolnych i tajnych wyborów.

Lewica nie będzie bawić się w żadne polityczne gierki - nasz cel jest jeden - chcemy przeprowadzenia uczciwych, wolnych i tajnych wyborów. Według PiS jedynym możliwym terminem głosowania jest 28 czerwca 2020 r., w związku z tym stanowiskiem, należy jak najszybciej uzgodnić kalendarz wyborczy oraz zasady na jakich odbędzie się głosowanie. Nie możemy pozwolić, aby były jakiekolwiek podstawy do kwestionowania legalności tych wyborów, w tym celu politycy zasiadający w parlamencie muszą wypracować kompromis. 

Wszyscy uczestnicy rozmów zgodzili się, iż prace w Senacie powinny zakończyć się jak najszybciej. W kolejnym tygodniu powinniśmy otrzymać gotową ustawę wyborczą i zamknąć cały proces, tak aby Elżbieta Witek mogła ogłosić termin wyborów, a wszyscy kandydaci mieli równe szanse w nich uczestniczyć oraz prowadzić kampanię wyborczą. 

Media społecznościowe:

Polecam: