Spędź lato z NGO.

Twoje dzieci zostają w Warszawie na wakacje i nie chcesz, żeby spędziły cały czas przed komputerem? Program Lato w mieście, w organizację którego zaangażowane są też organizacje pozarządowe, nie pozwoli nawet na chwilę nudy!

Lato w mieście – co to za program?

Lato w mieście to coroczny program przygotowywany przez Urząd m.st. Warszawy, liczne instytucje oraz organizacje pozarządowe. Skierowany jest do uczniów warszawskich szkół, którzy zostają na lato w Stolicy i chcą aktywnie spędzić czas. W ofercie znajdują się wydarzenia edukacyjne, sportowe oraz kulturalne.

– Należy podkreślić, że Lato w mieście to propozycja ważna przede wszystkim pod kątem edukacji. Większość miejsc, w których dzieci będą spędzać czas gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale też możliwość poznania i doświadczenia czegoś nowego. To dla uczniów szkół jest ogromnie ważne: zresztą oni sami często przyznają, że aktywności, w których biorą udział są tak samo istotne, jak to, czego dowiadują się w szkole – powiedział zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński.

Od 26 czerwca do 31 sierpnia dostępnych będzie aż 132 Wakacyjnych Placówek Edukacyjnych, w których od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 17:00 znajdzie się miejsce dla 17 tysięcy dzieci. Jedyną opłatą, jaką będą musieli ponieść rodzice będzie koszt wyżywienia, wynoszący 7 złotych dziennie (obejmuje dwa posiłki, w tym jeden ciepły).

Program rozpocznie się piknikiem „Bądź bezpieczny latem w mieście”, który odbędzie się 27 czerwca, w godzinach 10:00 – 14:00 w Parku Agrykola. W jego trakcie najmłodsi będą mogli zapoznać się z pojazdami i specjalistycznym sprzętem używanym przez poszczególne służby mundurowe, wziąć udział w atrakcjach sportowych, a także zapoznać się z ofertą licznych instytucji, w tym Centrum Nauki Kopernik, czy Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.
Lato w mieście – oferta NGO

Jak co roku, oferta przygotowana przez organizacje pozarządowe podczas Lata w mieście jest bardzo bogata. Wśród niemal dziewiętnastu propozycji znalazły się między innymi:

1. Polskie Towarzystwo Fizyczne: Letnia Szkoła Fizyki 2017 – Zajęcia skierowane do młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, chcącej powiększyć swoją wiedzę na temat fizyki. W programie między innymi eksperymenty oraz wykłady na temat aktualnych badań naukowych. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Pasteura 5.

2. Polskie Towarzystwo Chemiczne: Lato z Marią Skłodowską-Curie – W programie interaktywne wykłady, warsztaty, laboratoria i pokazy poświęcone polskiej noblistce. Zajęcia będą odbywać się w salach wyremontowanego Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, przy ul. Freta 16.

3. Stowarzyszenie Teatr Baza: Bajkobus – Dzieci będą miały okazję przejechać się po Warszawie zabytkowym autobusem w towarzystwie animatorek. Każdy przystanek będzie wiązać się z plenerowym przedstawieniem oraz związanymi z nimi warsztatami.

4. Fundacja Nowoczesnej Edukacji – Fundacja oferuje prowadzone z wykorzystaniem najnowszej generacji klocków Lego warsztatów z robotyki. Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w Warsztacie, przy placu Konstytucji 4.

5. Fundacja Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza: Pies w wielkim mieście – Zajęcia poświęcone relacji z psami, temu jak unikać ich agresji, jak postępować z psami domowymi. Zgromadzeni dowiedzą się również o zwierzętach pracujących w służbach mundurowych oraz z osobami niepełnosprawnymi.

Źródło:ngo.pl

Media społecznościowe:

Polecam: