Aktualności:

Kampania profrekwencyjna - Twój głos ma moc. Użyj jej!

Decyzje podjęte przez osoby wybrane 21 października i 4 listopada będą miały wpływ m.in. na to jak będą wydawane publiczne pieniądze, jak sprawna będzie komunikacja miejska i podmiejska, czy nie zostanie zamknięty szpital, szkoła podstawowa lub dom kultury, czy dzieci będą miały zapewnioną opiekę przedszkolną lub czy w gminie będzie budżet obywatelski.
czytaj więcej »

Międzynarodowy Dzień Prawa do Informacji

Kiedy zajrzymy na pierwsze z brzegu forum dyskusyjne mieszkańców wsi, miasta czy osiedla, nie musimy długo szukać, żeby znaleźć wpis o tym, że ktoś złożył do urzędu wniosek o informację publiczną. Coraz więcej ludzi wie, że ma prawo pytać władze o różne istotne dla nich kwestie. Nie wiedzieliby o tym, gdyby nie organizacje społeczne.
czytaj więcej »

Poradnik dla obserwatorów - wybory samorządowe 2018

Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku po raz pierwszy polskie organizacje społeczne będą mogły oddelegować do lokali wyborczych swoich obserwatorów. W opracowanym przez Fundację Batorego „Poradniku dla obserwatorów społecznych. Wybory samorządowe 2018” wyjaśniamy, dlaczego warto skorzystać z możliwości obserwowania procesu wyborczego, jak zorganizować akcję obserwacyjną i jak zostać obserwatorem.
czytaj więcej »

Masz Głos – rusza nabór do ogólnopolskiej akcji

Za dwa miesiące wybierzemy władze samorządowe. Zdecydujemy, kto będzie odpowiadać za to, jak wygląda nasza lokalna rzeczywistość. Nowo wybrani samorządowcy będą również naszymi partnerami do dialogu i współpracy, gdy sami będziemy chcieli zmieniać swoje otoczenie. A to, że możemy je zmieniać, od kilkunastu lat udowadniają uczestnicy i uczestniczki akcji Masz Głos organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego. Dziś ruszył nabór do kolejnej edycji akcji.
czytaj więcej »

Metody walki z cyfrowym wykluczeniem.

Wiele grup społecznych w Polsce wciąż korzysta w bardzo ograniczony sposób z nowych technologii. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych czy z terenów wiejskich. Sam dostęp do internetu nie jest już dużym problemem – jest nim jednak umiejętność korzystania z komputera i oprogramowania. Dlatego tak istotna jest rola edukacji i walki z cyfrowym wykluczeniem.
czytaj więcej »

Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Niewolnictwo jako pojęcie historyczne? Nic bardziej mylnego! Współcześnie po Ziemi chodzi nawet 40 milionów niewolników. Praca przymusowa, wyzysk seksualny, zmuszanie do kradzieży, żebractwa czy wyłudzania świadczeń socjalnych i kredytów, przymusowe małżeństwa i handel organami – to nie wszystkie formy niewolnictwa XXI wieku.
czytaj więcej »

Raport - Legislacja bez dialogu

Obywatelskie Forum Legislacji przedstawiło raport dotyczący jakości procesu legislacyjnego, przygotowany na podstawie obserwacji prowadzonej od 16 listopada 2017 do 15 maja 2018 roku. od 16 listopada 2017 do 15 maja 2018 roku. Największe zaniepokojenie ekspertów budzi nieprzywiązywanie wagi do rzetelnego konsultowania pomysłów legislacyjnych.
czytaj więcej »
Wyświetl starsze

Media społecznościowe:

Polecam: