Aktualności:

Webinarium - Inicjatywa lokalna

Zaproszenie na pierwsze w tym roku webinarium w ramach akcji Masz Głos. Tym razem na temat inicjatywy lokalnej, czyli narzędzia, dzięki któremu mieszkańcy i mieszkanki mogą realizować przedsięwzięcia wspólnie z władzami samorządowymi.
czytaj więcej »

List organizacji społecznych do Jurka Owsiaka

Drogi Jurku, Wstrząśnięci zabójstwem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Pogrążeni w bólu i żałobie, chcemy wykrzyczeć swój sprzeciw wobec tego, co się stało, wyrazić naszą niezgodę na podsycanie atmosfery nienawiści, w której takie czyny stają się możliwe.
czytaj więcej »

Przyłącz się do akcji - PSYjaciele

Trwa zimowa akcja wspierania schronisk i fundacji działających na rzecz bezdomnych zwierząt. Wolontariusze grupy PSYjaciele zachęcają do przekazywania organizacjom produktów pierwszej potrzeby. Zainteresowani pomocą mogą też dołączyć do okazjonalnych spacerów z psami.
czytaj więcej »

Wykaz Organizacji Pożytku Publicznego

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego opublikował aktualny wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2018 rok w 2019 roku.
czytaj więcej »

Kampania profrekwencyjna - Twój głos ma moc. Użyj jej!

Decyzje podjęte przez osoby wybrane 21 października i 4 listopada będą miały wpływ m.in. na to jak będą wydawane publiczne pieniądze, jak sprawna będzie komunikacja miejska i podmiejska, czy nie zostanie zamknięty szpital, szkoła podstawowa lub dom kultury, czy dzieci będą miały zapewnioną opiekę przedszkolną lub czy w gminie będzie budżet obywatelski.
czytaj więcej »

Międzynarodowy Dzień Prawa do Informacji

Kiedy zajrzymy na pierwsze z brzegu forum dyskusyjne mieszkańców wsi, miasta czy osiedla, nie musimy długo szukać, żeby znaleźć wpis o tym, że ktoś złożył do urzędu wniosek o informację publiczną. Coraz więcej ludzi wie, że ma prawo pytać władze o różne istotne dla nich kwestie. Nie wiedzieliby o tym, gdyby nie organizacje społeczne.
czytaj więcej »

Poradnik dla obserwatorów - wybory samorządowe 2018

Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku po raz pierwszy polskie organizacje społeczne będą mogły oddelegować do lokali wyborczych swoich obserwatorów. W opracowanym przez Fundację Batorego „Poradniku dla obserwatorów społecznych. Wybory samorządowe 2018” wyjaśniamy, dlaczego warto skorzystać z możliwości obserwowania procesu wyborczego, jak zorganizować akcję obserwacyjną i jak zostać obserwatorem.
czytaj więcej »
Wyświetl starsze

Media społecznościowe:

Polecam: