Aktualności:

E-wolontariusze są wśród nas.

E-wolontariusz działa społecznie za pośrednictwem Internetu. Czasem działa w domu, czasem w autobusie, czasem na plaży lub w górach – zawsze w pełnej gotowości, pełen zapału i chęci do pomagania innym. E-wolontariat daje mu mnóstwo satysfakcji i innych korzyści.
czytaj więcej »

Uchodźcy w Polsce

Kilka dni temu, 15 października, obchodziliśmy Dzień solidarności z uchodźcami. O tym, że zamiast solidarności coraz częściej okazujemy uchodźcom i cudzoziemcom wrogość, można przeczytać w wywiadzie "Solidarni z uchodźcami. Subko: Uchodźca stał się wrogiem". Poniższe dane potwierdzają, że coraz trudniej zdobyć się Polakom na solidarność z ludźmi uciekającymi z krajów objętych konfliktami.
czytaj więcej »

Ratowanie noworodków celem 26. Finału WOŚP!

Jerzy Owsiak w imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosił termin i cel 26. Finału WOŚP. 26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”
czytaj więcej »

Oświadczenie RPO w sprawie działań Policji wobec organizacji działających na rzecz kobiet

Rzecznik Praw Obywatelskich z zaniepokojeniem przyjął informacje o podjętych przez Policję czynnościach w siedzibach organizacji pozarządowych, działających na rzecz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć i udzielających wsparcia kobietom, ofiarom przemocy.
czytaj więcej »

ZAPROSZENIE - Piesza Masa Krytyczna

Wszyscy jesteśmy pieszymi, a piesi w Warszawie nie są traktowani uczciwie. Dlatego w sobotę, 30 września 2017 r., o 12:00 spod Palmy wystartuje Piesza Masa Krytyczna. Chodniki notorycznie są nierówne, niedostatecznie odśnieżane, źle odwadniane, zbyt wąskie, zastawione samochodami lub innymi przeszkodami. W wielu miejscach brakuje przejść dla pieszych, a istniejące przejścia są niebezpieczne. Nielegalne parkowanie ogranicza widoczność, a rozpędzone auta nie udzielają pierwszeństwa.
czytaj więcej »

Ogólnopolskie wybory do samorządów uczniowskich

W ostatni piątek września (29.09) uczniowie i uczennice z kilkuset szkół w całej Polsce będą wybierać samorządy uczniowskie w pełni demokratycznych wyborach. Ogólnopolską akcję Samorządy Mają Głos organizuje już po raz siódmy Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej. Szkoły, które chcą zorganizować u siebie wybory, mogą się jeszcze zgłaszać na platformie www.wybory.ceo.org.pl
czytaj więcej »

Dwóch Polaków ze "Społecznym Noblem" Ashoki

Ashoka, największa i najbardziej prestiżowa światowa sieć innowatorów społecznych przyjęła do swojego grona kolejnych dwóch Polaków. Wyróżnienie, nazywane przez ekspertów „społeczną nagrodą Nobla” otrzymali Ireneusz Białek, prezes MOFFIN Fundacja Menedżerowie Jutra oraz Jacek Purski, prezes Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego.
czytaj więcej »
Wyświetl starsze

Media społecznościowe:

Polecam: